O nás

Na přelomu devadesátých let znamenalo jméno Sigma v Českých Budějovicích závod mnohatisícového čerpadlářského koncernu, který vyráběl komponenty pro průmyslové čistírny odpadních vod, závlahové soupravy a malé jeřáby převážně pro potřeby bývalé VHJ. V roce 1990 se závod osamostatnil, vznikl státní podnik a před vedením stál existenční úkol zajistit novou skladbu výroby, neboť tehdejší trh, kam výrobky závodu směřovaly, se zcela rozpadl.

Spolupráce s rakouskými firmami znamenala zcela nové obory činnosti v oblasti ekologického strojírenství a zaměřila se na výrobu nástaveb z nerezové oceli na komunální čistící techniku a její komponenty. Všichni se museli učit úplně novým požadavkům na kvalitu výrobků a termínů dodávek. Po privatizaci bývalého státního podniku přímým prodejem 1.3.1993 se firma vydala na cestu získat další odběratele svých výrobků na západní straně hranic.

Zjistili jsme, že se můžeme v kvalitě výroby srovnat s konkurencí a tak byl podíl exportu neustále zvyšován. Nezanedbatelnou součástí našeho výrobního programu se staly dodávky různých ocelových svařenců, zábradlí, schodišť pro odběratele ve Švýcarsku a Německu. Objem výroby a obrat neustále stoupá i přes snížení počtu zaměstnanců. V posledních letech je počet zaměstnanců stabilizován a obrat přesahuje 50 mil. Kč, z toho více než 70% je export.

Na výrobu navazuje další činnost firmy a to je prodej komunální čistící techniky a její servis, kde jsme výhradními zástupci rakouských firem Reform Werke Wels a Trilety Hallein pro Českou republiku. Do současné doby jsme dodali tyto velice kvalitní stroje, na jejichž výrobě a montáži se podílíme, do celé České republiky. V mnoha městech zajišťují čištění více námi dodaných strojů, zejména pak v Č. Budějovicích, Táboře, Jablonci nad Nisou, Jeseníku, Kolíně, Sokolově, Klášterci nad Ohří, Praze u Správy dálnic.

Od roku 1993 pracuje v rámci firmy i cestovní kancelář Sigma Istra, která svou činnost zaměřila na Chorvatsko. Velmi úzce spolupracuje s největší rakousko-německou cestovní kanceláří TERRA v Salcburku. Sigma Istra vypravila již tisíce spokojených zákazníků zejména s vlastní dopravou. O kvalitě nabízených služeb svědčí i skutečnost, že za dobu 8 let nemá CK jedinou reklamaci.

V současnosti firma splatila úvěry související s privatizací a zaměřuje se na obnovu a rozvoj výrobního zařízení a prostor ve vlastním areálu a na soustavné zvyšování kvality i pracovních podmínek zaměstnanců.

Pošlete nám dotaz, rádi vám odpovíme Doporučit stránky známému